Zakładanie firmy w Wielkiej Brytanii

Polacy dotarli już nawet do Wielkiej Brytanii i mają się tam naprawdę bardzo dobrze. Wiele osób zakłada tam firmy. Nie jest to takie trudne jak w Polsce. Tam można sobie spróbować czy taka działalność nam pasuje.

Po trzech miesiącach od czasu założenia firmy musimy zgłosić się do urzędu skarbowego. Za ten czas, który był wcześniej niczego nie płacimy. Dopiero teraz urzędnicy mogą zakwalifikować nas do odpowiedniego progu podatkowego. W ten sposób mamy własną firmę, ale jej prowadzenie jest o wiele bardziej skomplikowana.

Tym bardziej, jeśli nasza firma kwalifikuje się do płacenia podatku VAT. Wtedy trzeba będzie złożyć kolejną deklaracje do urzędu. Jest tego całkiem sporo, dlatego lepiej będzie polegać na doświadczonym księgowym, który działa na terenie Londynu. Łatwiejszego rozwiązania nie znajdziemy, dlatego cieszmy się, że taki księgowy mówiący po polsku tam na nas czeka.

Usługi księgowe

Można od początku oddać się w ręce księgowego, który bardzo dobrze zna się na tym. Pomoże nam w założeniu firmy, ale i wybraniu jej profilu prawnego. W UK działa to trochę inaczej niż w Polsce. Wszystkiego dowiemy się po kontakcie z księgowym. Jeśli trzeba się zgłosić do urzędu skarbowego albo jakiegoś innego urzędu to trzeba będzie dać pełnomocnictwo księgowemu. Nie na wszystko musimy mieć czas i chęci, dlatego polegając na kimś, kto ma w tej kwestii doświadczenie jest dobrym rozwiązaniem. W Londynie księgowy z naszego kraju ma bardzo duże wzięcie. Nie ma się, co dziwić skoro w Polsce jest tak zawiłe prawo księgowe i podatkowe to musi taka osoba być ekspertem.

Szukając księgowego w Londynie na pewno trafimy na stronę ksiegowosc Londyn gdzie znajdziemy kogoś, kto spełni nasze oczekiwania. Może nam zaoferować szeroki wachlarz usług od kompleksowych przez specjalistyczne, a kończąc na profesjonalnych. Najważniejsze informacje o całej ofercie znajdziemy właśnie tam, ale jeśli mamy jakiekolwiek pytania to nie pozostaje nam nic innego jak skontaktować się z księgowym osobiście.