Wrak El Mina

El Mina to stawiacz min, który obecnie znajduje się pod woda w okolicach portu w Hurghadzie. Jest to wrak, który został zbudowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku przez ZSRR. Wszystko wskazuje na to, że część statki powstała w naszej stoczni w Gdyni.

Dzisiaj wrak spoczywa na głębokości od 23 do 32 metrów, a zatem trzeba zejść dość głęboko żeby go zobaczyć, ale na pewno warto. Ten stawiacz min związany jest z wojną z Izraelem, która miała miejsce 1967 roku. To właśnie wtedy obie strony walczyły ze sobą, a wspominamy El Mina był jednym z pierwszym statków, które zostały przez lotnictwo Izraela zatopiony. Dzisiaj jest legendą na dnie i wiele osób chce tam zejść żeby go zobaczyć.

Na pokładzie statku są jeszcze karabiny i całe uzbrojenie to, dlatego całość prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, zatem nie pozostaje nam nic innego jak zejść pod wodę i to sprawdzić. Z przodu jest duża dziura po bombie i właśnie tędy będzie można wpłyną do sroka. Oczywiście trzeba być ostrożnym i potrzebne jest tutaj doświadczenie, bez którego możemy stworzyć dla siebie niepotrzebne niebezpieczeństwo. Warto się bardzo dobrze przygotować do nurkowania we wraku. Dla osób niedoświadczonych jest to niezalecane, bo jest tam wąsko i ciemno i nie trudno tutaj o panikę, która nie jest nam do niczego potrzebna.

Płyniemy do wraku El Mina

Zdjęcia z tego miejsca są naprawdę super, dlatego warto będzie tam polecieć, a później popłynąć. Można wiele dowiedzieć się o tym miejscu, a historia jest naprawdę bardzo bogata. To, dlatego warto będzie wszystkiego się dowiedzieć, a wtedy będziemy do nurkowania o wiele lepiej przygotowani. Jeśli chodzi o zdjęcia z wyprawy albo zdjęcia to można będzie je już teraz zobaczyć na stronie http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/el-mina-egipt/. Egipt to miejsce, które jest idealne do nurkowania, dlatego jeśli mamy taką przygodę w swoich planach to dobrze trafiliśmy. Jedziemy na wakacje do Hurghady, a później można będzie nurkować i zobaczyć El Mina na własne oczy.