Środki niezbędne w naszym ogrodzie

Ładny trawnik przed domem, ale i w ogrodzie wymaga zastosowania odpowiednich nawozów oraz oczywiście właściwej pielęgnacji. Specjalny nawóz do trawników bez większych problemów można zakupić oczywiście w dobrych sklepach ogrodniczych.

Niemniej jednak jeśli chcemy w pełni zadbać o swój własny trawnik to powinniśmy zaopatrzyć się także w biosept czy podobny środek. Konieczne jest też odpowiednie dobranie kosiarki. Jeśli trawnik jest dosyć duży to być może najwłaściwsza okaże się tutaj odpowiednia kosiarka spalinowa. Jeśli natomiast mamy do czynienia z dość małym trawnikiem to być może o wiele lepsza była by w tym przypadku kosiarka z napędem elektrycznym.

Pamiętać należy też o regularnym przycinaniu trawnika. Jeśli się o to należycie nie zadba to późniejsze prace związane z jego przystrzyżeniem mogą okazać się bardzo męczące, gdyż konieczne może być nawet kilkukrotne koszenie, nie wspominając oczywiście o chwastach, jakie mogą się wtedy na trawniku pojawić. W przypadku trawnika jednak szkodniki ani chwasty nie są aż tak wielkim problemem jak w przypadku innego rodzaju roślin.

Obecnie praktycznie nie stosuje się już naturalnych nawozów, zwłaszcza jeśli chodzi o ogrodnictwo. Skutecznie wyparły je nowoczesne, zdecydowanie bardziej wydanej sztuczne nawozy, które można oczywiście zastosować w swoim ogrodzie, ale nierzadko korzystają z nich też oczywiście sami rolnicy.

W rolnictwie stosuje się także https://innvigo.com/herbicydowy-zestaw-jesienny, dzięki któremu można pozbyć się uciążliwych chwastów ze zbóż. Dość dużym utrapieniem ogrodników są tez oczywiście krety. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się ich jest oczywiście karbid na krety. Karbid ma tą zaletę, że tak naprawę w żadnym razie nie wyrządza krzywdy kretom, ale po prostu je odstrasza wydzielając bardzo nieprzyjemny zapach. Krety maja niezwykle wyczulony zmysł zapachu tak więc taki sposób odstraszania jest niezwykle skuteczny. Należy jednak pamiętać o tym, aby karbid stosować tylko w przypadku nowych kopców kretów gdyż reaguje on pod wpływem wilgoci. Kopiec należy też odpowiednio przysypać, po zastosowaniu karbidu. Innym, dość skutecznym środkiem pomagającym pozbyć się kretów jest oczywiście bios granulat na krety, jego działanie jest jednak nieco inne niż karbidu.