Sprzedaż nieruchomości – wizyta u notariusza

Jeśli chcemy sprzedać dom czy mieszkanie to trzeba będzie się umówić na wizytę u notariusza. Przychodzimy wtedy my i osoba, która chce tę nieruchomość kupić. Wcześniej warto zadzwonić do notariusza i umówić się na konkretny dzień, bo w niektórych miastach do notariusza czeka się w bardzo długiej kolejce, a nam nie o to przecież chodzi.

My chcemy sprawę załatwić tak szybko jak to tylko jest możliwe. Notariusz to osoba zaufana, której wierzymy, bo wiemy, że nie oszukuje i wszystko bardzo dokładnie sprawdza. Załatwienie całej sprawy nie zajmuje u notariusza zbyt wiele czasu, dlatego każdy z nas sobie ten czas na pewno zarezerwuje.

Nie trzeba czekać w kolejce, bo umawiamy się na konkretny dzień i konkretną godzinę. Wtedy notariusz z dokumentami na nas czeka i można przystąpić do wypełniania wszystkich formularzy. Później całość jest czytana na głoś w obecności świadków. Wiemy, co kupujemy i sprzedajemy, wiemy, że nieruchomość nie ma długów czy lokatorów.

Wizyta u notariusza

Jeśli chodzi o cennik to jest on stały dla wszystkich. Wiemy ile ma nas to kosztować i trzeba pamiętać o tym, że u notariusza płacimy również podatek od nieruchomości. Nie trzeba później biegać po urzędach żeby to wszystko załatwiać. Mamy wszystko w jednym miejscu, dlatego na pewno warto będzie skorzystać z takiej oferty. Wybierajmy najlepszego notariusza w mieście, a wtedy nasza sprawa będzie załatwiona bardzo szybko, a my będziemy pewni, że wszystko poszło dokładnie tak jak trzeba. Bez notariusza nie da się załatwić tych potrzebnych formalnością. Polskie prawo mówi jasno, że od tego wszystkiego jest notariusz i trzeb zadba o to żeby był gotowy dla nas do pomocy. Ofertę notariusza możemy znaleźć między innymi na http://notariuszopole.pl/. Warto sprawdzić sobie ceny i zakres kompetencji takiej osoby. Notariusz nie zajmuje się jedynie nieruchomościami i aktami notarialnymi, ale ma o wiele bogatszą ofertę, z której warto byłoby skorzystać. Przejrzyjmy ofertę notariusza, a sami się o tym wszystkim przekonamy.