Polski księgowy w Londynie

Prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii wiąże się z obowiązkiem rozliczenia podatkowego. Jeśli zatrudniamy pracowników to tym bardziej trzeba będzie się z tym pilnować. Urzędy skarbowe zwracają na to wiele uwagi i nie chcą żeby cokolwiek było przed nimi zatajone.

Najbardziej znanym systemem rozliczeń podatku jest PAYE. To system, który idealnie nadaje się do ściągania podatku dochodowe oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Odbywa się to automatycznie z każdej pensji pracownika. To pozwala na płacenie w ratach zobowiązania w stosunku do państwa, a nie wpłacanie całej należności na raz. Osoby, które są samozatrudnione już tak dobrze nie mają, bo muszą płacić z góry całość.

Rozliczenia podatkowe w Anglii

Rok podatków zaczyna się 6 kwietnia, a kończy się 5 kwietnia następnego roku. Pracodawca może wtedy rozliczyć nadpłacony podatek dochodowy składając deklarację podatkową. System PAYE rozlicza tylko te osoby, które nie mają mniejszych zarobków od dolnej granicy dochodów, które są objęte składką społeczną. W tych wszystkich rozliczeniach można się pogubić, dlatego warto wynająć polskiego księgowego, który działa w Londynie, a on wszystkim się zajmie. Najważniejsze dla nas jest to żeby to był ktoś posiadający bardzo dużą wiedzę. My nie znamy się na prawie podatkowym, dlatego polegamy na kimś, kto się tym szybko może zająć. Trzeba wiedzieć też, do jakiego progu podatkowego się zaliczamy, a to wszystko zależne będzie od tego ile zarabiamy. Możemy płacić 20,40, a nawet 45% podatku. Im więcej się zarabia w skali roku tym wyższy się płaci podatek. Te osoby, które nie zarabiają zbyt wiele nie płacą podatku. Wybierając polskiego księgowego w Londynie warto zajrzeć na stronę Biuro księgowe Londyn. Tutaj znajduje się ktoś, kto będzie w stanie nam bardzo szybko pomóc. To doświadczeni ludzie, którzy do każdego swojego zlecenia podchodzą w indywidualny sposób. Warto ich wybrać do rozliczenia podatku i składek, bo wiele na tym zyskamy i będziemy spać o wiele spokojniej.