Najlepsza ściółka dla drobiu, jaka?

Wybierając ściółkę dla ptaków trzeba będzie zwrócić uwagę przede wszystkim na ich zdrowie. Jeśli będziemy wybierać bardzo dobrej klasy ściółkę to na pewno możemy być spokojniejsi, że naszym kurczakom, kaczkom czy indykom nic nie zagraża. Nie można przypadkowo wybierać ściółki, ponieważ może ona nie spełniać żadnych norm. Zła ściółka to choroby i ogromne straty. Nie ma znaczenia czy to mały czy duży kurnik.

Wszędzie potrzebne jest odpowiednio dobrane podłoże, które będzie odpowiadało ptakom. Jednym z najczęściej spotykanych materiałów wykorzystywanych, jako ściółka są trociny. Trudno będzie nam znaleźć coś bardziej praktycznego i bezpiecznego dla naszego drobiu. Jeśli komuś się wydaje, że ptaki nie potrzebują ściółki, a my mamy na nich tylko zarobić to szybko okaże się, że to wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane.

Głębokość ściółki dobieramy stosownie do gatunku ptaków, jakie mamy hodować. Wiele gatunków ptaków lubi sporo leżeć, dlatego im grubsza będzie ściółka tym lepsza będzie izolacja. Wtedy rozwijają się o wiele lepiej i znoszą bardziej wartościowe jajka.

Ściółka dla ptaków

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu gdzie trzymamy drób jest bardzo ważne. Im lepszy będzie izolator tym lepiej dla nas. W przypadku indyków źle dobrana ściółka oznacza problemy ze stopami. Niestety, ale jeśli nie będzie to leczone to czekają nas spore straty. Leczenie jest kosztowne i to na pewno o wiele bardziej niż zamówienie takiej ściółki, jaka będzie dla naszych ptaków najlepsza. Jeśli ściółka z trocin mocno się zbije to wystarczy wziąć widły i już jest jak nowa. Oczywiście po jakimś czasie trzeba będzie ją podmieniać, a może nawet wymienić. Sami będziemy wiedzieć, kiedy ma to nastąpić. Zaletą ściółki wykonanej z trocin jest niska cena i bardzo duża dostępność. Musimy zwracać uwagę na to skąd pochodzą trociny. Najlepiej kupować gotowe podłoże w wyspecjalizowanej firmie. Wtedy taka ściółka dla drobiu jest wolna od grzybów i bakterii, co oznacza bezpieczną hodowlane.