Magiczny Lwów

Ukraińskie miasto jest bez wątpienia jednym jednym z najbardziej uroczych i mało znanych jeszcze miejsc. Zyskuje jednak coraz większą popularność i gości coraz większą liczbę turystów. Cechami charakterystycznymi są imponująca architektura i ponadczasowość. To wspaniałe miejsce na wypoczynek.

Rynek we Lwowie

Plac ma tradycyjny ratusz, zbudowany w XIX wieku i otoczony jest 44 domami, reprezentującymi sztukę i architekturę z różnych wieków (XVI-XX wiek). Wiele domów jest nadal zamieszkiwanych, choć niektóre pełnią teraz funkcję muzeów, galerii i kawiarni. W 1998 roku Rynek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i to w pełni zasłużenie,

Wspinaczka w Ratuszu

Każdy kto ma chwilę czasu, powinien też udać się do Ratusza. To wyjątkowe miejsce. Warto trochę powspinać, by zobaczyć niesamowite widoki. Klatka schodowa liczy ponad 300 schodów. Wspinając się na górę, można policzyć liczbę schodów. Pierwszy ratusz we Lwowie został zbudowany w 1381 roku, jednak wielokrotnie został przebudowany, raz całkowicie spłonął podczas wielkiego pożaru w XVII wieku. Obecny budynek pochodzi z XIX wieku i oferuje jedno z najlepszych miejsc widokowych na miasto. Warto upewnić się też, że nie przegapiliśmy imponującej wieży zegarowej, która została wykonana w Wiedniu w 1852 roku i do tej pory informuje mieszkańców o upływającym czasie.

Zrób zdjęcie Neptunowi

Choć lwowski Rynek ma cztery fontanny, po każdej stronie – Dianę, Neptuna, Adonisa i Afrodytę, mieszkańcy szczególnie upodobali sobie Neptuna. „Gdzie się spotkamy? – Przy Neptunie.”, to typowa fraza w rozmowach lwowskich studentów. Za każdym razem, gdy udamy się pod fontannę, możemy zobaczyć tłumy ludzi, zarówno młodszych, jak i starszych. To również typowe miejsce na randkę. Jeśli więc wybierasz się na wycieczki do Lwowa z Lublina, latem, na jeden ze słynnych festiwali lub większych uroczystości miejskich, upewnij się, że zrobiłeś zdjęcie Neptunowi.