Fotografia na ścianę

s_175201Fotografie na ścianach to stylowa i niezwykle elegancka dekoracja, która doda indywidualnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Jej wielką zaletą jest prostota pomysłu, dzięki któremu możemy osiągnąć na prawdę spektakularny efekt. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni temat zdjęcia i podjąć decyzję, gdzie je chcemy umieścić. Wystawa fotograficzna na ścianie w domu może stanowić wyjątkowy album rodzinny, upamiętniający najważniejsze chwile w życiu naszych bliskich. Portrety dzieci, rodziców i przyjaciół mogą mieć charakter czysto pamiątkowy, jak również pełnić rolę małych dzieł sztuki, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z artystycznymi ujęciami postaci.

Pamiętajmy jednak, że nie tylko ludzie mogą być głównymi bohaterami fotografii. Piękne widoki piaszczystych plaż, lesistych ścieżek, ośnieżonych szczytów górskich, czy też panoramy miast, lub fragmenty zabytkowej architektury – wszystko to może znaleźć się na odpowiednio wyeksponowanych zdjęciach, zdobiących pomieszczenia w domu lub biurze. Fotografie na ścianie nadają wnętrzom ciepły, przytulny i swojski klimat, dlatego też doskonale sprawdzą się też w restauracjach lub pubach. Zapewnią nietuzinkowy charakter pomieszczeniom i przyciągający klientów oryginalnością elegancki, a zarazem swojski styl lokalu.

Interesującą formą prezentacji zdjęć jest wydrukowanie ich w kilku częściach, które powieszone obok siebie stworzą całość. Takie „fotograficzne puzzle” mogą występować jako konstrukcja dwu-, trzy- lub czteroelementowa, w której wszystkie fragmenty układanki są tego samego rozmiaru. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie formy kaskadowej, w której poszczególne części „puzzli” zwężają się po bokach kompozycji.
Te i wiele innych rozwiązań, dotyczących jak najkorzystniejszego wyeksponowania prac fotograficznych znajdziemy na stronie internetowej https://ajzo.pl/technika/fotografia. Dostępne tam fotografie zostały wydrukowane na wysokogatunkowym papierze o błyszczącym wykończeniu lub też na bawełnianym płótnie. Boki każdej pracy są utrzymane w tonacji kolorystycznej pasującej do barw dominujących na zdjęciu.