Długie przechowywanie jabłek

Owoce w naszych domach, jeśli leżą na wierzchu to szybko dojrzewają i gniją. Co w takiej sytuacji robią specjaliści, którzy przechowują dużo owoców? Trzeba sobie przecież jakoś radzić i robimy to bardzo szybko. Im dłużej czekamy tym gorzej dla naszych owoców.

W przypadku sadowników oznaczałoby to wielkie straty, a na to nikt nie może sobie pozwolić. Pierwsza rzecz to taka, że będziemy przechowywać owoce w specjalnych komorach. Sama komora to dopiero początek, bo potrzebujemy coś tam wpuścić żeby to działało. To oznacza, że podczas procesu dojrzewania wytrąca się etylen. Im więcej etylenu tym gorzej dla jabłek, bo zaczynają szybciej dojrzewać. Oznacza to, że zaczną też gnić i chorować.

Może się okazać, że po kilku tygodniach będzie ich bardzo mało, a te, które zostaną nie nadają się do sprzedaży. To, dlatego potrzebujemy FruitSmart, czyli substancje, która oparta jest na 1MCP. To w skuteczny sposób jest w stanie zniszczyć etylen w komorze, co przekłada się na świeże i ładne jabłka. Tak właśnie działają profesjonaliści, którzy starają się utrzymać świeżość owoców tak długo jak to tylko jest możliwe.

Stosowanie środka chemicznego

Dawniej takie gazowanie komór to był skomplikowany proces. Trzeba było wynajmować firmę, ponosić dodatkowe koszty, ale dzisiaj się to zmieniło. Dzisiaj każda osoba, która ma taką komorę może to zrobić sama. Dołączoną mamy instrukcje obsługi dla każdego i na spokojnie będzie można sobie z tym poradzić. Nasze jabłka będą cały czas wyglądały bardzo ładnie nawet, jeśli za kilka miesięcy je wyciągniemy z komory. To dla nas oznacza, że będziemy mogli na tym zarobić bardzo dużo pieniędzy, a środek chemiczny się nam szybko zwróci. Taki bardzo skuteczny środek chemiczny można będzie znaleźć na przechowywanie jabłek. Możemy go zamówić i możemy już podczas nowych zbiorów go zagazować. Szybko zobaczymy jak to skutecznie działa na nasze owoce. Tak robią mniejsze i większe firmy, dlatego warto tej metody spróbować równiej u siebie. To działa na sto procent.