DJ czy zespół – co wybrać

Większość Par Młodych staje przed dylematem: kto ma grać na weselu? DJ, a może lepiej zdecydować się na zespół? DJ kojarzy się z nowoczesnością, klubami, imprezą, natomiast zespół z bardziej tradycyjnym weselem. Na co się zdecydować? Kierować się modą czy stylem wesela?

Zespół

Zespół jest niezastąpiony, jeśli chodzi o wesela w stylu ludowym czy góralskim. Jeśli jest dobry w swoim fachu i ma duże doświadczenie na pewno złapie lepszy kontakt z gośćmi, niż jakikolwiek DJ na wesele. Wynika to z mobilności jego członków. Gdy gitarzysta przygrywa ludowe piosenki gościom przy stole, klawiszowiec może spokojnie przyjmować zamówienia na kolejne piosenki od innych. DJ musi cały czas trwać przy swojej konsolecie. Zespół gra muzykę na żywo w związku z czym może na bieżąco reagować na to, co się dzieje na parkiecie, włącznie ze zmianami słów piosenek. Odtwarzana z płyt muzyka nie daje takiej możliwości. Chociaż współczesne zespoły są eleganckie i znają piosenki w różnych językach, cały czas pokutuje widmo spoconych, pijanych panów, które odstrasza potencjalne Pary od tego rozwiązania.

DJ

DJ kojarzy się z nowoczesną muzyką. Nie jest to muzyka na żywo, jednak znane hity lat 70., 80. i 90. – aż po czasy współczesne, uwielbiają wszyscy. DJ to również kolorofony, stroboskopy i sztuczny dym na parkiecie. Dzięki DJ’owi można spodziewać się szerszego repertuaru podczas imprezy – ma on zawsze ze sobą kilka tysięcy płyt, podczas gdy zespół może zagrać tylko utwory wcześniej przez siebie przygotowane. Często DJ’a zatrudnia się razem z wodzirejem. W tym wypadku DJ odpowiedzialny jest za graną muzykę, a wodzirej za prowadzenie imprezy i zabawianie gości.