Czy warto zdecydować się na instalację balustrady całoszklanej

Właściciele domów decydujący się na wymianę swoich balustrad na balkonach czy remont klatki schodowej stoją obecnie przed znacznie trudniejszymi decyzjami niż w przeszłości.

Kiedyś mieliśmy do dyspozycji balustrady z metalu, drewna czy betonu, więc wybór był znacznie prostszy, obecnie jest coraz więcej materiałów wykończeniowych, jeśli chodzi o balustrady i poręcze. Jednym z materiałów na balustrady schodów czy tarasów, na które warto zwrócić uwagę, jest z pewnością szkło. Możemy je instalować w ramach ze stali nierdzewnej lub w systemie bezramowym dla niezakłóconego widoku.

Czy warto zdecydować się na instalację balustrady całoszklanej

Dobierz rodzaj balustrady do swoich potrzeb i oczekiwań

Wraz z rosnącą popularnością systemów balustrad szklanych, właściciele domów mogą zauważyć, że istnieje wiele korzyści i zalet instalacji takiego rozwiązania. Pierwszym i chyba najbardziej popularnym powodem, dla którego wybieramy balustrady ze szkła, jest to, że nic nie zasłania nam widoku i nie blokuje światła. Systemy balustrad całoszklanych są prawie w całości przeszklone, co pozwala właścicielowi widzieć wszystko wokół nich.

Dla wielu osób ważnym czynnikiem jest również trwałość i bezpieczeństwo balustrad szklanych. Nie ma listew i barierek, w których dzieci lub zwierzęta mogą utknąć lub wspiąć się na nie i spaść z wysokości. Ponadto zastosowane w balustradach szkło hartowane jest bardzo trudne do stłuczenia, ale jeśli tak się zdarza, rozpada się ono na bezpieczne kawałki zamiast na ostre odłamki, którymi można się skaleczyć. Zamiast umniejszać ogólną estetykę domu, tego typu balustrady mogą poprawić wygląd pomieszczeń.

Zastosowane na zewnątrz balustrady szklane służą również jako pewna bariera przed silnymi wiatrami, deszczem i obfitymi opadami śniegu. Szkło hartowane nie pęka również pod wpływem ekstremalnych temperatur ani nie zmienia koloru pod wpływem czynników zewnętrznych. Możemy zatem dla swojej nieruchomości wybrać balustrady szklane cena za metr nie jest wygórowana, zatem balustrada na balkonie czy tarasie ze szkła może być dla nas odpowiednim rozwiązaniem. W przeciwieństwie do balustrad drewnianych czy stalowych, które po kilku latach tracą blask i funkcjonalność, balustrady szklane będą wyglądać i funkcjonować przez bardzo długi czas.