Ciekawe miejsca w Rumunii

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w Europie jest Rumunia. Jest to piękne miejsce, w którym można znaleźć naprawdę wiele różnych ciekawych miejsc. Jednak Rumunia to również mieszanina wielu różnych ciekawych kultur, tradycji oraz i narodowości. Warto wiedzieć jakie miejsca można zobaczyć.

1. Bukareszt

Jest to stolica Rumunii, która jest pełna kontrastów. Można w niej znaleźć elementy pochodzące jeszcze z czasów komunistycznych jak i bardzo nowoczesne budynki jak Pałac Parlamentu, cerkiew Stavropoleos czy też wiele ciekawych muzeów sztuki i historii.

2. Nowa Metropolia w Curtea de Argeş

Jest to wyjątkowe miejsce, które przyciąga osoby lubiące historię klasztorną. Cerkiew ta została zbudowana w latach 1512-17. W budynku tym połączone są elementy wielu różnych kultur: serbskiej, tureckiej, ormiańskiej i wielu innych. Jest to jeden z najbardziej uznanych i godnych uwagi zabytków Rumunii. To miejsce sprawia, że wycieczki do Rumunii są tak bardzo popularne.

3. Kluż

Jest to stolica Transylwanii i jednocześnie najbardziej węgierskie miasto na terenie Rumunii. W mieście tym znajduje się wiele różnych ciekawych zabytków wśród, których znajdują się między innymi: fara św. Michała, narodowe muzeum sztuki, kościół uniwersytecki i wiele innych ciekawych miejsc.

4. Katedra w Alba Iulia

W mieście tym znajduje się rzymskokatolicka katedra św. Michała. Została ona zbudowana w XIII wieku. W mieście tym znajduje się także wiele innych zabytków. Wśród nich wymienić można między innymi Pałac Książęcy, Sala Zjednoczenia i wiele innych.

Miejsc, które warto zobaczyć w Rumunii jest bardzo warto zobaczyć jest bardzo dużo i z całą pewnością każdy znajdzie te miejsca, które go zadowolą. Właśnie to powoduje, że wycieczki do Rumunii są bardzo popularne. Dodatkową zaletą tego rodzaju wycieczek są ich bardzo atrakcyjne ceny. Zwykle koszt tego rodzaju wycieczki jest o wiele niższy niż koszt wycieczki do Włoch czy też Hiszpanii.